Yardımeli’nden yangın bölgeleri için fidan

Yardımeli’nden yangın bölgeleri için fidan
Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada yangın bölgelerine dikilmek üzere fidanları hazır ettiğini duyurdu.

Ormanları küle çeviren yangınlar sürerken, sivil toplum kuruluşları tüm varlıklarıyla çalışmaya devam ediyor.
Yardımeli Derneği, tahrip olan ormanları tekrar ağaçlandırmak üzere yangın bölgelerine 20 bin adet fidan aktardığını bildirdi.
Dernek yaptığı açıklamada, ‘’ Orman yangınları sonucu yok olan ağaçların yerine, yeniden ormanların oluşturulması için 1 Kurban 1 Fidan Projesi kapsamında hazırlanan fidanlar, yangın bölgelerine aktarıldı’’ dedi.
Dernek başkanı Dr. Sadık Danışman ise şunları söyledi ‘’ Orman yangınlarının eş zamanlı olarak, aynı anda başlaması ve şiddetini artırması gerçekten düşündürücü ve üzücü bir durum. Ormanlar bizim ve gelecek nesillerimiz için nefes alabilecek ciğerlerimiz, iklimi düzenleyen, yağışları çeken, doğal hayatı düzenleyen en güçlü partnerimiz aslında. Ama nedense kendi ellerimizle bizler doğaya gereksiz müdahale ve saldırılarla zarar vermekteyiz. Tabi ki en fazla zararı da yine kendimiz çekiyoruz’’
Danışman, ‘’ Ormanlarımızı eski haline getirmek ve meydana gelen maddi-manevi zararın elbirliği ile üstesinden gelmek hepimizin görevi’’ diyerek sözlerine son verdi.
Dernek bölgedeki ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.