Yardım için İzmir’den Kastamonu’ya geldi

Yardım için İzmir’den Kastamonu’ya geldi
İzmir’de yaşayan Efecan Çiçek adlı vatandaş, sel felaketi haberini alır almaz Kastamonu’nun yolunu tuttu.

Sel felaketinin yaşandığını televizyondan öğrendiğini belirten Çiçek, yola çıkmaya karar verdiğini ve kendi imkanlarıyla otobüse binip Kastamonu’ya, ardından Bozkurt ilçesine geldiğini ifade etti.

İlçede tanıdığı bulunmayan Çiçek, otobüsten iner inmez vatandaşların yardımına koştuğunu söyledi.

Bölgede Türkiye Diyanet Vakfı’nın çalışmalarını gördüğünü ve onlara katıldığını belirten Çiçek, gönüllü olarak hizmetlerde bulunduğunu kaydetti.

Türkiye Diyanet Vakfı görevlisi Gökhan Dinçel, konuyla ilgili,’’ Kardeşimizle tanıştığımızda, sırf insanlara yardım için buraya gelip, camide yatmasından çok etkilendik. Tamamen kendi imkanlarıyla buraya gelerek buradaki Bozkurt halkına yardım etmiş. Bundan çok mutlu olduk. Kendisi Türkiye Diyanet Vakfı’nın gönüllüsü oldu. Buradaki kardeşlerimize yardım etmeye devam ediyor. Biz de bu durumdan çok memnunuz’’ dedi.

Çiçek ise, “Şu anda yemek ve eşya dağıtıyorum, eşya ve su taşıyorum, köylere yardım götürüyoruz. İnsanlara elimizden geldiği kadar faydalı olmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken mutluluk duyuyorum. Birbirimizle yardımlaşmamız gerekir. İyi ki gelmişim. Buraya gelirken hiç plan program yapmadım. Televizyonda gördüğüm bir haber sayesinde otobüse binip geldim. Burada işler bitene kadar rutin hayata dönülünceye kadar hizmette bulunmayı düşünüyorum’’ diye konuştu.