Tarımsal rehabilitasyonla hayata tutunduruyorlar

Tarımsal rehabilitasyonla hayata tutunduruyorlar
Hükümlülerin yetiştirdiği ürünler toplanarak ihtiyaç sahiplerine gönderiliyor.

Kızılay ve Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü tarımsal rehabilitasyon ve meslek edindirme projeleri ile hükümlülerin hayattan kopmamaları sağlanıyor.

Tarım rehabilitasyonu ile hükümlülere tarlalarda ürün yetiştiriciliği yaptırılıyor, hasadı yapılan ürünler ise ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılıyor.  

Son hasat

Yetiştirilen ürünlerin son hasadı ise bugün Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün bahçesinde düzenlenen etkinlik ile yapıldı.

Toplanan sebze ve meyveler ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

Etkinliğe Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul da katıldı.

Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, konuyla ilgili şunları kaydetti;
’’ Gazilerimizin de katılımıyla Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün tarımsal rehabilitasyon alanındaki hasat etkinliğinde bir araya geldik. Denetimli serbestlik kapsamındaki hükümlülerin özellikle kadınların rehabilitasyonu için Ankara şubemizin kadın teşkilatımızın düzenlediği atölye çalışmalarını, tarım alanında yetiştirilen ürünlerin yine kadınlarımız tarafından toplanarak aşevimize götürülerek yemeğe dönüşmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını içeren bir iş birliği yürütüyoruz. Gazilerimize de bu ürünlerden hazırladığımız yemekleri ikram ettik”