Kozan Ülkü Ocakları’ndan tır dolusu yardım

Kozan Ülkü Ocakları’ndan tır dolusu yardım
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kozan Şubesi, ilçede çıkan yangında mağdur olan vatandaşlar için 1 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.

28 Temmuz günü Kozan ilçesinde çıkan ve 4’üncü gününde kontrol altına alınan yangında birçok vatandaşın evi, bahçesi, eşyası ve hayvanı hasar gördü.

Kozan Ülkü Ocakları, vatandaşların mağduriyetini gidermek için kampanya başlattı ve hayırseverlerden 1 tır dolusu yardım malzemesi topladı. Yardımlar vakıf mensupları ve gönüllü ekipler tarafından yangında zarar gören bölgelere ulaştırıldı.

Vakıf, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti,’’ Kozan Ülkü Ocakları olarak başkanımız Harun YILMAZ'ın öncülüğünde Kozan’ımızın bazı noktalarında çıkan yangın felaketinden ötürü evini ve eşyalarını kaybeden hemşehrilerimize toplanan yardımları mağdur olan vatandaşlarımıza ilettik.  Yardımda emeği geçen herkesten Allah razı olsun’’

Ocak başkanı Harun Yılmaz ise,  "Biz yaratılanı yaratandan dolayı seviyoruz. Herkese elimizi uzatmaya çalışıyoruz. Bize yurt içinden ve yurt dışından destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.