Diyanet Vakfı yetimleri sevindirmeye devam ediyor

Diyanet Vakfı yetimleri sevindirmeye devam ediyor
Türkiye Diyanet Vakfı, İdlib’te kurduğu kamplarda savaş mağduru yetimlere kol kanat geriyor.

Diyanet Vakfından edinilen bilgilere göre İdlib’ teki Beytüsselam, Zemzem, Hz. Ayşe ve İman yetim kamplarında 1240 yetime, Fatih, İbadurrahman ve Hacı Teysir anaokullarında ise 300 yetime maddi ve manevi destek veriliyor.
Vakıf ayrıca 180 yetim çocuğa da yetim kefaleti vermek üzere toplamda 1720 yetime sahip çıktığını ve yetimlerin bütün ihtiyaçlarını karşıladıklarını kaydetti.
Kampları ziyaret ettiği sırada konuşan Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, yetimlerin Allah’ın emaneti olduğunu ifade etti ve;
‘’ Başlarının okşanması, kendileriyle ilgilenilmesinden çok mutlu oluyorlar. Onların o mutluluğuna şahitlik edebilmek, ziyaretlerimizle ilgiden ve sevgiden yoksun çocuklarımızın bu alandaki ihtiyaçlarını giderebilmeyi de çok önemsiyoruz. Yetim çocuklar kendilerine verilen kıyafetle, yiyecekle değil başı okşandığı, sevildiğini hissettiği, yalnız bırakılmadığı zaman mutlu oluyor. Bizde onları mutlu edebilmek için sık tık toplumun farklı kesimleri ile birlikte ziyaretler gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Yavrularımızı ziyaret etmek isteyen herkesi de bekleriz’’ dedi.